21 خ
1396

نكاتی برای حداکثر استفاده از تردميل

ورزش کردن روی تردميل، شیوه خاصی دارد. برای اين که درحين راه رفتن يا دويدن روی دستگاه، دچار آسيب‌های عضلانی اسکلتی نشويد، بهتر است هميشه به اين نكات توجه کنيد:
اولين قدم در استفاده ازتردميل، پوشيدن كفش ورزشی مناسب مي‌باشد.
مرحله بعدی روی تردميل، وضعيت بدنی مناسب مي‌باشد؛ يعنی سرتان را بالا بگيريد، عضلات گردنتان را کاملا شل کنيد و آرام باشيد و ترجيحا مستقيم به جلو نگاه کنيد. اگر قرار است هنگام استفاده از تردميل به تلويزيون نگاه کنيد، اين تلويزيون بايد در ارتفاعی نصب شده باشد که شما مجبور نباشيد گردنتان را برای مدت طولانی با زاويه نگه داريد.
دست‌هايتان را آرام آرام مشت کنيد، البته نه تا حدی که دست هايتان کاملاً منقبض شود. سعي کنيد هنگامي که روی تردميل راه مي‌رويد يا می‌دويد، بازوهايتان از کنار بدنتان به سمت جلو و عقب حرکت کنند و در واقع، يک جور حرکت آونگی داشته باشند.
توصيه مي‌شود هنگام ورزش کردن، عضلات شکم را منقبض نمایید.
راه رفتن روی تردميل، نياز به گام‌های خيلی کوتاه يا خيلی بلند ندارد. توصيه مي‌شود روی تردميل، همان طوری قدم برداريد که برای شما آسان و معمول است نه خيلی کوتاه و نه خيلی بلند.
توصيه مي‌شود روی نفس‌های خود و نوع تنفس نمودن تمرکز داشته باشيد. سعی کنيد به صورت طبيعی نفس بکشيد و گهگاهی که می توانيد، نفس عميق بکشيد.
بهترین برنامه ورزشی با تردمیل آن است که به‌صورت یک عادت روزانه مانند مسواک زدن، از آن استفاده کنید. در صورتی که این کار را هر روز و به ‌طور منظم انجام دهید، سوخت و ساز بدن شما افزایش خواهد یافت و برای سوزاندن چربی‌های بیشتر مؤثرتر عمل خواهد کرد.

28 ب
1392

نکات مهم برای دویدن بر روی تردمیل

دویدن روی تردمیل دقیقا مشابه دویدن روی زمین نیست چون این دستگاه سرعت را تنظیم می کند و حتی در صورت خستگی اجازه تغییر سرعت را نمی‌دهد و به علاوه این امکان را می‌دهد تا بتوان مراحل دویدن را ثبت و جهت بررسی و مقایسه بعدی به کار گرفت.

ادامه مطلب: نکات مهم برای دویدن بر روی تردمیل

با ما در شبکه های اجتماعی

در شبکه های اجتماعی با ما همراه باشید و از آخرین اخبار مطلع شوید.

کریتون فیت

گروه صنعتی کریتون با هدف حضور موثر و مفید در بازار، تصمیم به در اختیار گرفتن بخشی از این بازار را گرفت. در همین راستا با بررسی نیازهای جامعه گروهی از محصولات را انتخاب و وارد کشور کرد.

گروه صنعتی کریتون با انتخاب برند «کریتون فیت» و معرفی آن به بازار، افتخار دارد با در اختیار داشتن شبکه گسترده نمایندگان فروش و خدمات پس از فروش، بتواند پاسخگوی نیاز هم وطنان در این زمینه باشد.

  • دفتر مرکزی
  • 33560609 - 33560363 (021)
  • این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
  • تهران، خیابان ایران، بن بست مقدم، پلاک 1، واحد 5